26 marca 2023

Dlaczego warto zainwestować w korepetycje?

  Największym mitem, który krąży wokół korepetycji, jest przekonanie, że korzystają z nich tylko dzieci nieradzące sobie z nauką i które posiadają szeroko pojęte braki. Dziś z całą pewnością możemy stwierdzić, że nie jest to prawda. Fakt, że coraz więcej osób korzysta z pomocy korepetytora, pokazuje nam, że korepetycje są dla każdego. Wiąże się to z tym, że taka forma zajęć ma liczne zalety dla ucznia na każdym etapie edukacji. 

 

  •   Pierwszym powodem, dla którego warto zainwestować w korepetycje, jest indywidualne podejście do ucznia - W tradycyjnym systemie edukacji nauczyciel ma do czynienia z dużą grupą uczniów o różnych poziomach zaawansowania. Dziś klasy w niektórych szkołach liczą już po 40 osób. W takiej sytuacji trudno jest dostosować metodę nauczania do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Natomiast korepetytorzy mają kontakt tylko i wyłącznie ze swoim jednym uczniem, co pozwala na dostosowanie metody nauczania do jego potrzeb i stylu uczenia się, tak jak pisaliśmy o tym w artykule o cechach dobrego korepetytora 👉 https://korepetycjena5plus.pl/cechy-dobrego-korepetytora-2

 

  •   Drugim powodem jest oszczędność czasu - Wielu ludziom ciężko jest zebrać się do nauki, przez co tracimy wiele czasu na niepotrzebne czynności przed i po nauce. Zaś już w trakcie samej nauki łatwo możemy się rozproszyć powiadomieniem z telefonu lub inną przeszkodą. W efekcie nasza nauka może nam zająć nawet kilka godzin, a jak każdy uczeń wie, ciężko jest znaleźć tyle czasu po powrocie ze szkoły. Korepetycje gwarantują nam godzinę ciągłej i efektywnej pracy o konkretnej godzinie. Dzięki temu w tą jedną godzinę potrafimy osiągnąć lepszy efekt niż w dwie/trzy godziny samodzielnej pracy. 

 

  •   Trzecim, nieco oczywistym powodem, jest poprawa wyników w nauce, ale i również rozwój osobisty - Korepetytorzy to w zdecydowanej większości wykwalifikowani ludzie, doskonale znający przedmiot, którego nauczają. Co jednak ważniejsze, często charakteryzują się też znajomością potrzeb swoich uczniów i dostosowują do nich swoją metodę nauczania. Dzięki temu uczeń uczy się również, w jaki sposób on sam powinien przyswajać wiedzę. Wtedy stosując nową metodę, będzie odczuwał mniejsze zmęczenie nauką oraz zapamięta więcej informacji, co zdecydowanie poprawi jego wyniki w szkole. 

 

  •   Czwartym powodem jest przygotowanie do egzaminów - Wiele osób decyduje się na korepetycje przed maturą lub egzaminem ósmoklasisty. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Takie testy są często przyczyną stresu i niepewności. Korepetycje pozwalają na skuteczne przygotowanie się do egzaminów, zmniejszając stres i zwiększając pewność siebie, o czym pisaliśmy w naszym poprzednim artykule 👉 https://korepetycjena5plus.pl/jak-radzic-sobie-ze-stresem-przed-matura. Korepetytorzy pomagają uczniom w powtórzeniu najważniejszych zagadnień (tzw. pewniaków), udzielają odpowiedzi na pytania oraz pozwalają opracować materiał do nauki już po korepetycjach. Łatwiej jest wtedy nadrobić posiadane braki, co bez wątpienia przełoży się na wyższy wynik na egzaminie i dostanie się do swojej wymarzonej szkoły. 

 

  Warto również zauważyć, że inwestycja w korepetycje może się zwrócić w przyszłości. Lepsze wyniki w nauce pozwolą nam uczyć się w lepszych szkołach/uczelniach, co przełoży się na zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności. Wtedy pozwoli to nam na zdobycie lepszej pracy lub awans. Dlatego, korepetycje można również traktować jako inwestycję w samego siebie i w swoją przyszłość.

 

  Podsumowując - zainwestowanie w korepetycje może przynieść wiele korzyści. Pozwalają one na indywidualne podejście do ucznia, oszczędzają nasz czas, zwiększają szanse na osiągnięcie sukcesu w nauce, pomagają w przygotowaniu do egzaminów oraz rozwijają osobowość. Dlatego, warto rozważyć korepetycje jako dodatkowe wsparcie w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności 🤠.

Korepetycje na 5+

Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie. ~Paulo Coelho

Zapisz się na zajęcia!

Najczęstsze błędy podczas nauki

Sprawdź czy ich nie popełniasz!

Egzamin ósmoklasisty coraz bliżej?

Sprawdź się rozwiązując arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat.

 

Lekcje indywidualne szyte na miarę

ZAPISZ SIĘ

KOREPETYCJE NA 5+

Zapisz się na zajęcia!

Korepetycje na 5+

 

Lekcje indywidualne szyte na miarę

 

tel. 790 890 555

e-mail: korepetycjena5plus.kontakt@gmail.com

 

Obserwuj nas: